NOVÝ BLOG

Terra Preta

05.12.2020

Víte, co je to "Terra Preta"? Název je portugalský a doslovně v překladu znamená "černozemě". Plné jméno dokonce zní Terra Preta do Indio, nebo-li "černá indiánská země". Jde o druh velmi tmavé úrodné antropogenní půdy poprvé nalezené v Amazonii a popsané už v roce 1871. Půdy Terra Preta jsou prastarého pre-kolumbijského původu a byly vytvořeny...

Obrázky skvěle doplní obsah článku a vzbudí ve čtenářích zájem ho otevřít. První obrázek se zároveň zobrazí i v náhledu. Zajímavý úvodní obrázek vám tak pomůže zvýšit atraktivitu vašeho článku.

Úvodní odstavec čtenářům sděluje hlavní téma článku. Pokud jej zobrazíte i v přehledu všech článků, pomůžete čtenářům s rozhodováním, který příspěvek je pro ně zajímavý. Nezapomeňte úvodní odstavec odlišit od zbytku textu. V následujících řádcích najdete další tipy, jak články upravovat.

Jednoduché a krátké články vám pomohou udržovat čtenáře v obraze. Zajímavý úvodní odstavec a stručný, informativní obsah zaručí, že se k vám budou rádi vracet pro další novinky.